Jaunumi


 
 
 
 
 
 
 
 

Liepājas koncertzāle izsludina papildizrādi muzikālā cirka izrādei “Nevaru ciest, ka viņi ēd tik skaļi”

26. FEBRUĀRIS

2024


Ņemot vērā skatītāju izrādīto interesi, Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” izsludina papildizrādi muzikālā cirka izrādei “Nevaru ciest, ka viņi ēd tik skaļi”, kas gaidāma 26. aprīlī plkst. 19.00. Apvienojot laikmetīgo mūziku un cirka elementus, tā vērš uzmanību uz pusaudžu domām par apkārtējo pasauli. Apspēlētās tēmas būs aktuālas ne tikai jauniešiem no 12 līdz 18 gadu vecumam, bet ikvienam, kurš piedzīvojis pusaudžu gadus.

“Uztveriet mani nopietni, es vairs neesmu bērns! Mana māsa uzskata, ka viņa var mani komandēt tikai tāpēc, ka ir vecāka. Un manam skolotājam es nepatīku tikai tāpēc, ka man nepadodas matemātika. Bet man ir citas īpašības, kuras viņi neredz. Es varu lēkt. Tiešām ātri. Augšā un lejā, iekšā, ārā un visapkārt. Dzīve vienkārši nav godīga. Daži cilvēki ir pamanāmāki un saņem vairāk uzmanības, kamēr tie, kuriem ir problēmas, vienmēr tiek aizmirsti.”

Sadzīviskie sīkumi piepilda lielāko daļu mūsu ikdienas, bet pusaudžu vecumā ierastās un pazīstamās lietas nereti izraisa konfliktus ar apkārtējiem – par to, ka kāds pārāk skaļi ēd, velk drēbes kaitinošā krāsā vai tur pildspalvu citādāk kā mēs gribētu. It kā muļķīgi, bet katrs no mums ir bijis situācijā, kad šādi sīkumi izprovocē uz pārspīlētu rīcību vai domām.

Vienlaikus aizkaitinājums par citu skaļo ēšanu norāda uz mūsu priviliģēto stāvokli – mums ir resursi. Un brīdī, kad sastopamies ar lieliem dzīves izaicinājumiem, vai kaut kas atgadās ar mūsu tuviniekiem, šie kaitinošie ikdienas paradumi aizmirstas un kļūst maznozīmīgi. Mēs pārstājam cīnīties cits ar citu.

Kombinējot jauniešu pārdomas un mākslu laboratorijas “CirqueMusique” radošo darbnīcu laikā attīstītos cirka elementus, dramaturģe Ance Muižniece radījusi stāstu par dažādu indivīdu attīstības ceļu līdz sevis un pasaules pieņemšanai. Ceļš sākas ar šaurāko loku (es – kā daļa no ģimenes), tālāk pievēršas vidējam lokam (draugi). Vēlāk tas aizved pie lielā loka (sabiedrība), lai noslēgumā atgrieztos pie sevis (es) jau ar citu izpratni par sevi un pasauli.

Izrādi veido četri skaņdarbi, kurus radījuši vieni no labākajiem Latvijas laikmetīgās mūzikas komponistiem – Krists Auznieks, Platons Buravickis, Linda Leimane un Santa Ratniece. Mūziku uz skatuves atskaņo vijolniece Agnese Kanniņa, klarnetists Kārlis Catlaks, basģitārists Jānis Rubiks, perkusioniste Elīna Endzele un flautiste Liene Dobičina.

Savukārt stāstu Pamelas Butānes veidotajā scenogrāfijā atspoguļo pieci cirka mākslinieki – norvēģu žonglieris Julians Sēters (Julian Saether), akrobāts Gabriels Skūgs (Gabriel Skog), kā arī Rīgas cirka skolas pārstāvji – žonglieris Egils Zvejnieks, žongliere Elīna Konrade un klauns-žonglieris Mariano Gedvillo (Mariano Gedwillo). Gaismas un skaņas dizainu veidojuši Jurģis Ozols un Jānis Straume.

Izrāde tapusi vēl līdz šim nebijuša starptautiska projekta “CirqueMusique” ietvaros, pateicoties Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantiem un Liepājas pašvaldības līdzfinansējumam. Tā laikā radošās darbnīcās reģionos jaunieši ar māksliniekiem dalījās pārdomās par to, kādu viņi redz pasauli un kādas ir viņu attiecības ar citiem cilvēkiem un pašiem ar sevi. Atbildēs bija dzirdamas gan cerības par to, kādā pasaulē viņi gribētu dzīvot, gan tas, ko viņi šobrīd uzskata par netaisnīgu savā dzīvē. 

Izrādi organizē SIA “Lielais Dzintars” un tās ilgums ir aptuveni 1 stunda. Plašāka informācija atrodama vietnē www.lielaisdzintars.lv. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tīkla kasēs visā Latvijā, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv un koncertzāles informācijas centrā.

Uzziņām aicinām sazināties ar koncertzāles informācijas centru. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00–17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00–15.00. Tālrunis: +371 634 24 555, e-pasts: info@lielaisdzintars.lv.

Saistītie pasākumi


JŪNIJS