Kalendārs


 

BOSGRĀFS UN SALIETE. BAROKA IEDVESMOTIE

15. OKTOBRIS 15.00Svētdiena
2023


Koncertsērija “PERSONĪGI”

Viens no pasaulē labākajiem blokflautistiem, nīderlandietis Ēriks Bosgrāfs, kopā ar izcilo latviešu klavesīnisti Ievu Salieti radījis virtuozu programmu cauri laikiem. Būs reti dzirdamu Itālijas, Spānijas un Nīderlandes sengadu meistaru darbi, vācu vēlā baroka ģēniju Tēlemaņa un Baha opusi, kā arī īsas abu vēsturisko instrumentu ekspedīcijas laikmetīgajā mūzikā.

Pavisam jaunas krāsas blokflautas un klavesīna skanējumā koncertā ienesīs laikmetīgā mūzika, kurā abi mūziķi eksponējas solistu ampluā. Ievas Salietes solo atskaņojumā skanēs šī gada lieljubilāra Ģerģa Ligeti fantastiski aizraujošais “Continuum” klavesīnam un populārā ģitārista un komponista Matīsa Čudara dziļdomīgais jaundarbs “Thread” jeb “Pavediens”, kas 2023. gada pavasarī pirmatskaņots ASV un nu beidzot nonāks Latvijā. 

“Tevī iekšā ir dzinulis. Tas tev ausī čukst, ko darīt. Tev ārā ir pasaule, kura dzenas nez pēc kā. Tā čukst, runā un nereti kliedz par to, ko tā grib, lai tu tās labā dari. Brīžam tas notiek tik skaļi, ka dzinuli sadzirdēt kļūst pagrūti. Bet tas vienmēr tur ir un, kad nepieciešams, atgādina par sevi. Iedvesmojoties no Viljama Steforda dzejoļa “The Way It Is”, skaņdarbs ir par šo dzinuli jeb pavedienu, kurš kā plāns, trausls diedziņš satur kopā cilvēka individuālo, unikālo dzīvi,” savu jaundarbu raksturo Čudars.

Laikmetīgi valdzinošu blokflautas solo klausītājiem savā meistarīgajā intepretācijā piedāvās Ēriks Bosgrāfs, atskaņojot itāļu hedoniskā intelektuāļa Lučāno Berio un Bosgrāfa tautieša Villema Jetsa daiļrades paraugus.

Ēriks Bosgrāfs ir blokflautists un muzikologs, pasaulē atzīts un nacionālām balvām apbalvots solists un kamermūziķis, viens no pasaulē virtuozākajiem blokflautistiem. Jūtas vienlīdz brīvi gan agrīnajā, gan modernajā mūzikā – viņš improvizē, spēlē džezu, izmanto elektroniku un veido sadarbības arī citās mākslas jomās, piemēram, kinematogrāfijā. Sadarbojies ar simfoniskajiem orķestriem visā pasaulē, kā solists un arī diriģents. Viņš ir blokflautu kolekcionārs, parasti ceļo ar vismaz 10 instrumentiem, mīl Latvijas jūru un peldes tajā. 

Klavesīniste Ieva Saliete ir daudzpusīga mūziķe, kuras interešu lokā ir gan viduslaiku mūzika klavicimbalai, gan klavesīna repertuārs, gan āmuriņklavieres, gan mūsdienu mūzikas izaicinājumi. Spilgta soliste un iejūtīga kamermūzikas partnere, kas vienlīdz pārliecinoši jūtas kā izvērstās solo partijās, tā basso continuo jomā. Koncertē Eiropas lielākajās koncertzālēs, sadarbojoties ar tādiem kolektīviem kā “Freiburger Barockorchester”, “Kammerorchester Basel” un solistiem Ēriku Bosgrāfu, Hanu Blažikovu, Rominu Lišku, Čečiliju Bartoli, Serdžio Acolīni, Doroteju Oberlingeri, Nuriju Riālu, u. c. Saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2017 “Par izcilu darbu ansamblī”, Latgales Kultūras gada balvu Boņuks par dziesmugrāmatu “Zalta Puče” (2018) un prestižo Vācijas mūzikas industrijas ierakstu balvu Opus Klassik (Echo Klassik) “Les Passions de l'Ame” sastāvā par CD “Variety” (2020).

Raksturīgi “Lielā dzintara” koncertsērijai “Personīgi” – pēc koncerta 2. stāva galerijā būs iespēja tikties ar mūziķiem neformālā gaisotnē, lai aprunātos par viņu radošo ceļu, iedvesmas avotiem un izaicinājumiem. Pēckoncerta sarunas atbalsta mazumtirdzniecības veikalu tīkls “SPAR Latvija”.

Piedalās:

Ēriks Bosgrāfs (Erik Bosgraaf), blokflauta

Ieva Saliete, klavesīns

Pateicoties koncertzāles digitālajām inovācijām, šo koncertu klausītājiem piedāvājam skatīties arī TIEŠRAIDĒ digitālās koncertzāles platformā "Digitālais dzintars": www.digitalaisdzintars.lv.

Koncertsērijas “Personīgi” 2023. gada rudens sezonas notikumi:

24.09. | SVĒTDIENA | 15.00 | MARGARITA BALANAS. SENSĀNSS. ŠOSTAKOVIČS

15.10.| SVĒTDIENA | 15.00 | BOSGRĀFS UN SALIETE. BAROKA IEDVESMOTIE

05.11. | SVĒTDIENA | 15.00 | LAIMA JANSONE. SAUĻUS PETREIKIS. BALTU ZĪMES

03.12. | SVĒTDIENA | 15.00 | ZIEMASSVĒTKI VĪNĒ. TRIO BALTIAĒriks Bosgrāfs un Ieva Saliete "Lielajā dzintarā" uzstāsies ar virtuozu programmu cauri laikiem

Atrašanās vieta:

Kamerzāle


Biļetes:

no 10,00 eiro

Pasākumam tuvojoties, biļešu cena var tikt mainīta.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.


Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība un Eiropas Reģionālās attīstības fonds


Atlaides:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

  • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25% (pieejama tikai kasēs)

NB.  Apmeklējot koncertu, apmeklētājam jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

  • 10–30 personas – 20%

  • 30 un vairāk personas – 25%


Saistītie jaunumi