Kalendārs


LIEPĀJAS MĀKSLAS FORUMS 2023

29. SEPTEMBRIS - 1. OKTOBRISPiektdiena
2023


“VISI PUTNI SKAISTI DZIED”

Laipni lūgti Liepājas Mākslas forumā” – ikgadējā radošuma, aizrautības un mākslas jaunrades festivālā!

“Visi putni skaisti dzied” ir ne tikai pazīstamas latviešu tautasdziesmas vārsma, ne tikai Kristas Burānes veidotā īpašā muzikālā priekšnesuma nosaukums, bet arī šī gada festivāla vienojošais moto.  

Mēs vēlamies svinēt krāsainību un daudzveidību. "Visi putni skaisti dzied" ir oda daudzveidīgajām un vienreizīgajām balsīm, kas ir mūsu pasaulē. Tāpat kā katram putnam ir sava neatkārtojamā dziesma, arī katram cilvēkam ir sava balss, kas ir pelnījusi būt sadzirdēta. 

Tāpat kā bioloģiskā daudzveidība ir būtiska planētas izdzīvošanai, tā arī katra unikālā cilvēka balss ir būtiska taisnīgai un vienlīdzīgai sabiedrībai. Tās kopā veido iekļaujošāku, sociāli taisnīgāku un ilgtspējīgāku pasauli. Mēs vēlamies, lai tās tiktu sadzirdētas un saklausītas! Un šogad tās skaļi izskanēs četrās pilsētas vietās! 

Festivālu ievadīs starptautisks Ziemeļvalstu sadarbības mākslas projekts Cirque Musique, kurā trīs dienu garumā mūziķi un cirka mākslas meistari aizraujošās meistarklasēs bērniem un jauniešiem atklās kopīgo un atšķirīgo starp šīm dažādajām mākslas disciplīnām. Rezultāts – aizraujošs koncertuzvedums 28. septembrī plkst. 19.00 koncertzāles Lielajā zālē!

Savukārt pirmajā festivāla dienā atklāsim mākslinieces Annas Priedolas izstādi "Piena dienasgrāmatas". Pamatojoties uz viņas personīgo pieredzi, tā stāsta par tādām dziļām tēmām kā novecošana un vientulība, demence un pārmaiņas ģimenes attiecībās, saskaroties ar slimību un vecumu. 

Viens no savas paaudzes daudzpusīgākajiem ģitāristiem, japāņu izcelsmes skotu  mākslinieks Šons Šibe Latvijā uzstāsies pirmo reizi. Ar novatorisku pieeju savam instrumentam Šibe iemantojis “viens no izsmalcinātākajiem ģitāristiem nozarē” (Gramophone) reputāciju. Viņš ir jaunā ģitāristu viļņa līderis un veido izdomas bagātas koncertprogrammas, kas mirdz gan ar novatorismu, gan kaislīgu klasikas interpretāciju.

Programma Liepājai – Neparasts” (Out there) ir jauns elektriskās un akustiskās ģitāras apvienots priekšnesums, kur mūsu dienu un seno dienu komponistu darbi savijas tikpat neparasti viegli kā abi instrumenti.

Un tad Liepājas Mākslas foruma atklāšanas ballīte! Pasakaini fantāziju tēli, savdabīgi krāšņas būtnes radīs neaizmirstamu atmosfēru, kur katrs tēls ir vērtīgs un neatkārtojams. Vai tās sapņu vīzijas? Vai realitāte? Viss iespējamais līdzpastāvēs! Vissmalkākās elektroniskās mūzikas pavadībā brīvi izdejosim savus skaistākos “es”!

Uz skatuves satiekas divas mākslas formas – dziesma un deja – kopā veidojot performanci. Tas ir Satikt – pētījums lietuviešu sutartiņu dziedājumu daudzbalsībā. Izrādes formā piedzīvosim organizētus akustiskos dziedājumus, ietverošu horeogrāfiju un kustīgu skaņa, darba autoru – “IevaKrish” jaunāko darbu. Satiekamies klubā “Kursa” Liepājā!

Arī pasaulslavenais, ar “Grammy” balvu novērtētais vokālais ansamblis “Roomful of Teeth no Amerikas Savienotajām Valstīm pie mums uzstāsies pirmo reizi. Vokālā vienība paplašina cilvēka balss izteiksmīgo potenciālu, specializējas galvenokārt uz īpaši ansamblim radītām mūsdienu komponistu koncertprogrammām un izceļas ar acu žilbinoši virtuozu izvērstu vokālo tehniku pārvaldīšanu. Liepājā skanēs izdomas bagāta mūsdienu amerikāņu vokālā mūzika, ko radījušas trīs izcilas sievietes – komponistes. Visi darbi būs Latvijas pirmatskaņojumi.

Sestdienas vakars tiks pavadīts karstasinīgas spāņu avangarda flamenko dejas un mūzikas apskāvienos. Un pie tam naktsklubā “Fontaine Palace”! Šajā unikālajā programmā flamenko elementi – deja un ģitāra – satiekas ar džeza elementu – saksofonu, panākot perfektu džeza un flamenko saplūšanu. Inovatīvu un ritmiski aizraujošu skanējumu priekšnesumam piešķirs unikāls instruments – “flamenko mašīna”.

Svētdienas rītā pieredzējušais žonglieris Julians Sēters no Norvēģijas aicinās koncertzāles jaunākos draugus piedzīvojumiem bagātā ceļojumā uz maģisku mežu, kur žonglējot, dejojot un spēlējot teātri, ar mums satiksies visdažādākie pasaku un fantāzijas tēli.

Jūrmalas parkā pie “Vēja mātes” noslēgsim festivālu ar muzikālu īpašvietas izrādi “Visi putni skaisti dzied. Tā ir dokumentāla līdzdalības izrāde, kas piedāvās skatītājam neparastus skatpunktus uz kultūras un dabas robežām, kurās cīnās kultivētais un dabiskais, cilvēka kārtība un dabas savvaļa. Izrādē dziesmas un dziedāšanas savstarpējās attiecības tiks aplūkotas četros līmeņos, savijot mitoloģisko, ekoloģisko, vēsturisko un identitātes veidošanās stāstus.

Uz tikšanos!


Liepājas Mākslas foruma

Mākslinieciskā vadītāja

Baiba BartkevičaLIEPĀJAS MĀKSLAS FORUMS 2023 / PROGRAMMA:

29. SEPTEMBRIS | PIEKTDIENA | 18.00 
ANNA PRIEDOLA. IZSTĀDES "PIENA DIENASGRĀMATAS. Demence statistikā un stāstos" ATKLĀŠANA
Mākslas telpa "Civita Nova", koncertzāle “Lielais dzintars

29. SEPTEMBRIS | PIEKTDIENA | 19.00 
ĢITĀRAS VIRTUOZS ŠONS ŠIBE. NEPARASTI
Lielā zāle, koncertzāle “Lielais dzintars”

29. SEPTEMBRIS | PIEKTDIENA | 21.00 
LMF ATKLĀŠANAS BALLĪTE
Koncertzāles “Lielais dzintars” publiskā zona, 2.,3. stāvs

30. SEPTEMBRIS | SESTDIENA | 15.00–18.00
DEMENCES DATU DARBNĪCA
Mākslas telpa "Civita Nova", koncertzāle “Lielais dzintars

30. SEPTEMBRIS | SESTDIENA | 15.00 
DEJAS IZRĀDE "SATIKT". IEVAKRISH
Klubs “Kursa” (Zvejnieku aleja 11, Liepāja)


30. SEPTEMBRIS | SESTDIENA | 18.00 
ROOMFUL OF TEETH. AMERIKĀŅU A CAPPELLA BALSIS
Lielā zāle, koncertzāle “Lielais dzintars”

30. SEPTEMBRIS | SESTDIENA | 21.00 
SPĀŅU NAKTSKLUBS. AVANGARDA FLAMENKO
Klubs “Fontaine Palace” (Dzirnavu iela 4, Liepāja)

1. OKTOBRIS| SVĒTDIENA | 11.00 
CIRKS BURVJU MEŽĀ
Kamerzāle, koncertzāle “Lielais dzintars”

1. OKTOBRIS| SVĒTDIENA | 14.00 
CIRKS BURVJU MEŽĀ
Kamerzāle, koncertzāle “Lielais dzintars”


1. OKTOBRIS| SVĒTDIENA | 17.00 
VISI PUTNI SKAISTI DZIED. Līdzdalības izrāde
Laukums pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem jeb “Vēja mātes” pieminekļa (Zvejnieku aleja 11A, Liepāja)

Festivāls "Liepājas Mākslas forums 2023" – daudzveidības svētki!

Organizē:

SIA Lielais Dzintars


Atbalsta:

Liepājas pašvaldība, Eiropas Reģionālās attīstības fonds, “Valmiermuiža”, “Kokmuiža” un “Gardu muti”, fonds DOTS, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes Plānošanas reģions, Latviešu vēsturiskās zemes.

Partneri: “Flamenco Agency”, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, klubs “Kursa” un klubs “Fontaine Palace”.