Jaunumi


 
 

Nedēļas nogalē Liepājas koncertzālē atsāksies sērija “Pasaule Lielajā dzintarā”

30. JANVĀRIS

2023


Šo sestdien, 4. februārī plkst. 18.00 līdz ar Versaļas pilī rezidējošā ansambļa “Les Épopées” itāļu baroka opermūzikas koncertu Liepājas koncertzālē atsāksies īpašo notikumu sērija “Pasaule Lielajā dzintarā”, kas jau sesto gadu klausītājus iepazīstina ar Eiropā un pasaulē augsti novērtētiem dažādu žanru izpildītājmāksliniekiem.

Sērijas turpmākie notikumi gaidāmi 25. martā un 15. aprīlī, kad apmeklētāji varēs atklāt sūfiju filozofiju arābu klasiskajā mūzikā un rituālos un saklausīt pieredzes, kas veidojušas Brazīlijas un Dienvidāfrikas tautu mūzikas ritmus. 

4. februāra koncerts būs baroka mūzikas ekspertu – ansambļa “Les Épopées” vienīgā pieturvieta Baltijas valstīs. Ar savu jaunāko programmu “Monteverdi un Venēcijas opera” mūziķi klausītājus aizvedīs uz 17. gadsimtu –laiku, kad operas žanrs piedzīvo strauju attīstību, kļūst pieejams publikai un uzplaukst āriju un kaislīgu režitatīvu ziedā. Koncertā šī laikmeta zeltītā spozme atklāsies spilgtākajos fragmentos no ģeniālā itāļu komponista Klaudio Monteverdi operu lappusēm, viņa skolnieka Frančesko Kavalli un nākamās paaudzes ievērību pelnījušu daudzrakstītāju – Sortorio, Pallavičīno, Legrenci, Dziāni un Freski daiļrades. Tiks atskaņoti arī tādu darbu fragmenti, kas, iespējams, nav publiski skanējuši kopš žanra pirmsākumiem.

Operu fragmentus izpildīs virtuozi vokālisti un instrumentālisti diriģenta, klavesīnista un pianista Stefāna Fižē (Stéphane Fuget) vadībā, kurš Francijā ielicis jaunus pamatus baroka mūzikas interpretācijā. Iepazīstinot ar programmu viņš atklāj: “Mēs jums izpildīsim mūziku, kas vēsta par mīlestību, kaislībām un dzīvi. Tas būs rotaļīgs laiks kopā ar mums. Uzstāsimies četru dziedātāju un neliela mūziķu ansambļa sastāvā – ar vijolēm, viola da gamba, čellu, teorbu un es spēlēšu klavesīnu.” Koncertu varēs vērot arī tiešraidē koncertzāles digitālajā platformā www.digitalaisdzintars.lv

Sērijas “Pasaule Lielajā dzintarā” nākamais notikums “Sūfiju rituāli un virpuļojošie derviši” gaidāms jau 25. martā plkst. 19.00, kad apmeklētājiem būs pirmreizēja iespēja iepazīt miera, mīlestības un cieņas vēstošo sūfisma filozofiju, liturģiju un rituālus. Šajā pieredzē ar apmeklētājiem dalīsies viens no pasaulē labākajiem arābu klasiskās mūzikas ansambļiem “Al Kindi”, kas jau 40 gadus apvieno izcilus instrumentālistus un dziedātājus no Sīrijas, Ēģiptes un Tunisijasun klausītājiem visā pasaulē atklāj savas kultūras izkopto un daudzveidīgo mākslas valodu. Mūziķi izpildīs sūfiju reliģiskās dziesmas un kopā ar Damaskas virpuļojošajiem dervišiem prezentēs sama rituālu, kas pēc būtības ir muzikāli plastisks un dziļi meditatīvs dievkalpojums.

Savukārt 15. aprīlī plkst. 19.00 atklājumiem bagāto koncertsēriju turpināsdivi pasaules klases mūziķi – vairākkārtējais latīņu “Grammy” balvas laureāts, bandolas – 10 stīgu brazīliešu mandolīnas – virtuozs un komponists Amiltons Di Olanda (Hamilton de Hollanda) un pasaulē augsti vērtētais pianists un komponists Nduduzo Makatini (Nduduzo Makhathini). Pasaules koncerttūres ietvaros mūziķi prezentēs programmu “Routes of Discovery” – muzikālu svītu, kurā di Olanda un Makatini stāsta par brazīļu un dienvidāfrikāņu odiseju no smagajiem kolonizācijas laikiem līdz cerību pilnajām mūsdienām. Sajaucot abu kultūras mantojuma DNS, kurā savienojas klasiskā mūzika, džezs, hiphops un aizraujošas improvizācijas ar karstasinīgiem dienvidu ritmiem, viņi akcentē mūzikas vienojošo un dziedinošo spēku. 

Koncertus ar Liepājas pašvaldības un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu rīko SIA “Lielais Dzintars”, plašāka informācija lasāma www.lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

Saistītie pasākumi


JŪLIJS